Väike ring

RSR on auväärse eaga tudengiorganisatsioon. Meie organiseerumisvorm peegeldab ühtekuuluvust ja igaühe võimalustele ning tahtmisele vastavat panustamist Ringi tegemistesse. Meie üheks juhtmõtteks on olnud ja jääb olema põhinemine vabatahtlikkusel.

Paula pilt

Paula Kägu

asepresident

Tulin riigiteadusi õppima Tallinnast. Keskhariduse omandasin Tallinna 32. Keskkoolis ajaloo-õiguse õppesuunal. Peale gümnaasiumit soovisin tegeleda enda iseseisva harimisega. Tänu oma uudishimule julgeolekupoliitika vastu otsustasin ennast proovile panna ajateenistuses. Lisaks kibelesin maailmas ringi vaatama ja elasin mõnda aega Saksamaal. Peale kahte aastat seiklemist olin kindel oma soovis harida ennast ühiskonnas ja poliitikas toimuva alal. Nii sattusingi RSRi, et rakendada oma vajadust pidevalt tõmmelda ehk aktiivne olla ja teha seda koos nutikate ning säravate inimestega, kes huvituvad rahvusvahelisest poliitikast.

IMG_0677 (1)

Carl Philip Laantee Reintamm

president

Olen pärit Tallinnast, kuid põhikooli aastad veetsin Berliinis. 2019. aastal lõpetasin Tallinna Prantsuse Lütseumi, kuid enne ülikooli õppima asumist läbisin ajateenistuse parameedikuna. Sellest ajast kui ma mäletan, olen alati olnud huvitatud ajaloost. Seetõttu ei olnud küsimustki, mida õppima minna. Huvi rahvusvaheliste suhete vastu ongi ehk seotud üldise ajaloo huviga aga ka kindlasti Berliinis elatud ajaga, mil käies rahvusvahelises koolis, suhtlesin inimestega maailma eri nurkadest. Hakkasin ma rääkima hilja, seega teen ma nüüd tasa rääkides ja suheldes igal antud võimalusel. Et oleks, millest rääkida, ma loen. Spordi ja tantsuga olen ma ka tegelenud pigem suhtlemise eesmärgil. Eks tants ole ju ka suhtlusvorm! RSRiga liitusin, et suhelda muhedate inimestega ja oma silmaringi avardada.

IMG_0982

Jaak-Markus Maamets

asepresident
Tartlane juba sünnist saati. Koolitee oli 12 klassi Tartu Tamme Gümnaasiumis, millele järgnes teenistus Kaitseväes. 2019. aastast ajaloo tudeng Tartu Ülikoolis.
Rahvusvahelised suhted hakkasid huvi pakkuma juba enne gümnaasiumi, seda maailmas toimuva tõttu. Kuna maailm pole jäänud rahulikumaks, siis RSR on super koht, kuidas end hoida kursis toimuvaga. 
Kõrvalisel ajal tegelen muusikaga, samuti pakuvad huvi arhitektuuri ja keskkonda puudutavad teemad.
67064318_2350358951874375_5111742510875541504_n

  Carlos Kleimann

  Mina olen põline tartlane. Keskkooliõpinguid möödusid mul Hugo Treffneri Gümnaasiumis, kus lõpetasin reaalklassi. Kolme gümnaasiumi aasta järel võin päris enesekindlalt väita, et füüsikut minust paraku ikka ei saa. Nii realiseerus ülikoolis erialavalikul hoopis minu suur huvi sotsiaalainete vastu. Eriti huvitavad mind ajalugu, ühiskond ning keeled. RSR-iga liitusin, kuna seltskond tundub mõnus, ja maailmas toimuv läheb mulle üldiselt väga korda. Minu välispoliitiline n-ö guilty pleasure, on Poola. Ülikoolis alustasin ka poola keele õpinguid, ja sügavalt loodan, et leian selle praktiseerimiseks rohkem võimalusi kui jäätise ostmine mõne kauni Poola linna vanalinnas. Vaba aja sisustavad sõbrad, filmid ja muusika. Nädalavahetustel käin vahel ka jalgpallikohtunikuks.​​​​​​

  EÜS-i_pildid_28.05.2020-186

   Jan Lucas Videvik

   Põline Virulane. Õppisin Rakvere Reaalgümnaasiumis, mil kogu kooliea vältel sai väikestviisi tegeletud lavakunstidega, noorena oli ka privileeg töötada Rakvere Teatri lavastustes. Keskharidusastme lõpetasin teatri- filmikunsti suunal ning esinemise pisik pole veel kuhugi kadunud. Astusin Tartu Ülikooli ajaloo erialale 2017. aastal, võtsin akadeemilise aasta, käisin väes, ja päriselt asusin õppima 2018. aasta sügissemestril. Mõtted triivivad tihti erialale omaselt minevikus ning suure pildi manamisele tulevikust. Põhimõttega võtta antud ajast rohkeimat, sattusin ka väge täis RSRi seltskonda.
   rsr -30

    Kai-Ly Kröönström

    Pärit olen Tallinna lähedalt Jürist, kus käisin ka gümnaasiumis reaalsuunas. Peale gümnaasiumi lõppu olin raske valiku ees, kuid jäin südamele truuks ja nüüd õpin Tartu Ülikoolis kirjandust ja kultuuri. Mu peamised huvialad ongi kirjandus, keeled ja erinevad kultuurid. Eriliselt paeluvad Aasia riigid ning Venemaa. Liitusin RSRiga, sest see on sõpruskond,kust leida samal lainel mõttekaaslasi ning arendada iseennast.
    3

     Liisi Tooming

     Olen pärit pealinnast, kus olen elanud oma senise elu. Koolis käisin Tallinna Saksa Gümnaasiumis, seal omakorda saksakeelses osakonnas, mille tõttu on mul lisaks Eesti lõputunnistusele ka Saksamaa Liiduvabariigi lõputunnistus. Sealt edasi otsustasin tulla Tartusse, juurat õppima. Huvi välispoliitika vastu tekkis põhikooli lõpuaastatel just meie kooli korraldatud MUN-i tõttu, millest ma gümnaasiumi jooksul osa võtsin ja lõpuks ka korraldustiimi jõudsin. Lisaks sellele meeldib mulle tohutult esineda ja tänu sellele avastasin ma enda jaoks stand-upi, mida harrastan ja mis mul (loodetavasti) hästi välja tuleb. Selle kõrvalt satun ka vahepeal tantsulavadele ja suveti võib mind Lottemaal kas jänese-, koera-, või mõndade muude kõrvadega kohata. RSR toob kokku need inimesed, kes on kõik natuke omamoodi, kuid kellel kõigil on lai silmaring ja suudavad näha kaugemale oma nabast ja see mulle meeldibki.
      

      Helena Eglit

      Pisut nipernaadiliku taustaga (Valga-Põltsamaa-Keila) neiu, kes lõpetas gümnaasiumi Tallinna prantsuse lütseumis. Sel sügisel alustasin oma kolmaastakut ajaloo erialal, kuid plaan on võtta aineid ka usu- ja riigiteadustest. RSRiga liitusin puhtast huvist (välis)poliitika vastu; tundsin, et just siit võin leida endasugused tulised noored. Vabal ajal jooksen, loen palju ilukirjandust ning käin teatris.
       

       Birgit Saliste

       Pealinnas sündinud ja kasvatatud, haritud Tallinna Reaalkoolis. Nüüd jätkan õpinguid Tartus arstiteaduskonnas, kuid erialast hoolimata on minus kirg rahvusvaheliste suhete vastu. Eriti huvitab mind humanitaarabi arengumaades ja ülemaailmne tervishoid. Vabal ajal tegelen mitmekesiselt spordiga- graafikusse mahub triatlon, võrkpall ja rahvatants. Naudin väga kirjandust ja filmikunsti ja aeg ajalt panen ise ka paar sõna paberile kirja.
        
       2

        Ott Kangur

        20. aastane Tallinnast pärit noormees, kuid üles kasvamist olen harrastanud lisaks sellele ka Lätis ja Hiiumaal. 2018 aastal lõpetasin gümnaasiumi Tallinna 21. Kooli inglise keele klassis. Sama aasta suvel astusin sisse Tartu Ülikooli ajaloo erialale kuid enne õppima asumist läbisin 8 kuulise puhkuse (loe: ajateenistuse) Kalevi Jalaväepataljonis. Huvi rahvusvaheliste suhete vastu tärkas põhikooli lõpuklassis, siis hakkasin tõsisemalt jälgima maailmas toimuvat ning eriti hakkasid huvi pakkuma julgeolekuteemad. RSR-iga liitumises nägin suurepärast võimalust olla osa mainekast organisatsioonist ja kokkuhoidvast kollektiivist, kus ennast arendada. Lisaks sellele tegelen vabal ajal jalgpalli ja pildistamisega.
         

        Hans Markus Kalmer

        Lõpetasin Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi 2019. aasta suvel medaliga. Pikka aega vaevlesin küsimuse ees, kas minna õppima õigusteadust või majandusteadust. Lõpuks langetasin otsuse majanduse kasuks. Lapsest saati on mind paelunud välispoliitika ja rahvusvahelised suhted. Tunnen sügavat huvi selle vastu, mis parasjagu Euroopas toimub, mistõttu loen tihti rahvusvaheliseid väljaandeid nagu Frankfurter Allgemeine või Der Spiegel. Sellest tulenevalt tundus RSRiga liitumine igati loogiline samm.
         
        image0

        Solveig Joanna Niitra

        Olen pärit Peipsiääre vallast, kuid koolipinki terve elu Tartus nühkinud. Lõpetasin 2018 Miina Härma Gümnaasiumi IB Diploma õppekava ning soovisin näha, mida maailmal mulle pakkuda on. Niisiis jõudsin vabatahtliku programmi raames päris pikalt aega veeta nii Inglismaal, Palestiinas kui ka Mosambiigis. Viimases oli mu suureks privileegiks kohalikus õpetajate koolitamise kolledžis kehalist kasvatust, inglise keelt ja koorilaulu õpetada ning ka lastekodu lastega töötada. Huvi rahvusvaheliste suhete vastu süveneski ilmselt viimaste aastate jooksul ning tulevikuplaanidki said arenguriikide diplomaatiaga põimitud. Sel sügisel alustasin universitases ajalooõpinguid, kuid seon tunniplaani kindlasti ka riigiteaduste eriala ning mõne võõrkeelega. RSR jäi silma just seetõttu, et tegu on ääretult silmaringi avardava seltskonnaga, kus liikmete eriilmelised huvid annavad võimaluse iga ilmakaare kohta tarkust taga nõuda. Vabal ajal naudin laulmist, kirjutamist, sporti, reisimist, kokkamist, teatrit, kirjandust ning kunstimuuseume.
         
        inge-50901592046859099

        Inge Maas

        Sündinud, kasvanud ja keskharitud olen Tallinnas. Lõpetasin Vanalinna Hariduskolleegiumi reaalklassi, kuid loodusteadlast minust siiski ei saa. Ülikooli tulin hoopis riigiteaduste erialale. Vahepeal olen põgusalt elanud ka Kesk- Soomes, Jyväskyläs. Sealsest rahvusvahelisest klassist sai alguse ka minu huvi eri kultuuride, keelte ja rahvaste vastu. Lisaks Euroopa-sisesele poliitikale huvitab mind ka Ladina-Ameerika  ja Lähis-Ida. Kui olukord seda parasjagu võimaldab, kulub enamus mu säästudest reisimise peale. Selle eest, mis üle jääb, ostan filmi analoogfotograafia tarbeks. Veel sütitavad leegi mu hinges kunst ja saksa keel. RSR-iga liitusin, sest mind paelus väikese ringi inimeste siiras kirg  ringi tegemiste ja rahvusvaheliste suhete vastu laiemalt.

        IMG_1703

        Saskia Lilli Lehtsalu

        Pärit olen armsast Viljandist ja peaaegu lõpetasin ka Viljandi Gümnaasiumi matemaatika-füüsika õppesuuna, et tulevikus reaalteadustes midagi põnevat teha. Siis tulid aga suured tuuled ning sattusin oma viimaseid keskkooli aastaid lõpetama hoopis United World College of South East Asia koolis Singapuris, kust avastasin huvi globaal poliitika ning konflikti halduse ja rahuloome vastu. Bakalaureusekraadi saamiseks otsustasin Eestisse tagasi pöörduda ning nüüd olengi Tartu Ülikoolis noor riigiteadlane. RSRiga liituma pani mind just tahtmine heas seltskonnas lisaks lobale ka mõistliku asja ajada. Vabal ajal tegelen keskaegse võitlusega, mängin DnDd ja vaatan toidu videosid. 

         
         
        120948081_402850751116207_6179134911157581258_n

        Markus Nahkur

        Olen pärit Tallinna külje alt, Jürist, kus lõpetasin ka gümnaasiumi. Gümnaasiumi lõppedes oli mu edasi õppimise soov selgelt välja kujunenud –
        tahtsin minna filosoofiat õppima Tartu ülikooli. Ent peale filosoofia oli mind gümnaasiumi ajal alati huvitanud ka
        rahvusvahelised suhted. Nüüd Tartus oma õpinguid alates tekkis soov RSRiga liituda, et oma teadmisi rahvusvahelistes suhetes arendada
        ning leida erinevaid viise ennast arendada ja ka samal ajal mõnusate inimeste seas aega veeta. Lisaks huvitab mind veel
        lugemine, kirjutamine, erinevad spordid ning ka hobikorras fotograafia.

        IMG_0597

        Iljas Abubakarov

        Olen pärit Tartust, kuid minu juured ulatuvad Põhja-Kaukaasiasse, täpsemini rääkides Dagestani. Päritolule kohaselt olen olnud juba väiksest saati väga energiline ja tegelenud aktiivselt spordiga. Keskhariduse omandasin Hugo Treffneri Gümnaasiumis, kus lõpetasin humanitaarkallakuga klassi. Peale keskkooli suundusin ajateenistusse ning nüüd jätkan enda harimist Tartu Ülikoolis riigiteaduste erialal. Huvi rahvusvaheliste suhete vastu tekkis juba väiksena, kuna olin perega palju reisinud, siis tekkis alati uute kultuuride ja rahvaste osas palju küsimusi, millele tahtsin leida ka vastuseid. Tänu sellele leidsin enda jaoks kõige südamelähedasemaks tegevuseks uurida lähemalt erinevate piirkondade välispoliitikat ja ajalugu. Koos kõrgkooli astumisega jõudsin järeldusele, et pean liituma ka RSRiga, kuna sealne särav ning kokkuhoidev seltskond ja mitmekülgsed tegevused pakuvad tohutuid võimalusi enesearenguks ja oleks oluliseks lüliks minu silmaringi ning isiksuse kujunemisel. 

        IMG_20200604_101332

        Renee Stamberg

        Olen Tallinnas sündinud ja kasvanud poiss. Põhikoolis käisin kodu lähedal Meriväljal, kuid peale kuundat klassi läksin pealinna õppima. Möödunud kevadel lõpetasin Jakob Westholmi Gümnaasiumi ja nüüd õpin Tartu Ülikoolis filosoofiat. RSRi astusin, sest tahan olla toimuvaga ning päevakajalisega kursis ja laiendada oma maailmapilti, rahvusvahelised suhted ja konfliktid ei kao ju kuhugi. Sellepärast tunduski minu jaoks loogiline valik teha seda teiste samade huvidega inimeste seas. Vabal ajal meeldib mulle sporti teha, mälumängudel käia ja juukseid kasvatada.

        Outlook-miqr50p4

        Oliver Robin Alt

        Olen sündinud ja kasvanud Lääne-Virumaal. Lõpetasin põhikooli Vinni-Paljustis ja humanitaarsuuna Rakvere Gümnaasiums. Suurimad huvid on mul alati olnud ajalugu, sport, keeled ja kultuurid. Seepärast õpin nüüd Tartu Ülikoolis filosoofiat. Huvi välispoliitika vastu on südames olemas olnud alati, kuid tõeliselt suur huvi globaalpoliitika üle tekkis siiski gümnaasiumiaastatel. Rahvusvaheliste Suhete Ringiga liitusin, sest see on minu jaoks ülimalt kutsuv, mõnusalt targa rahvaga, erinevaid võimalusi pakkuv ja silmaringi laiendav organisatsioon.

        08.08.2021.RomijaSten_TeeleToova7[3980]

        Sten Marcus Mesila

        Enne ülikooli astumist elasin ja õppisin oma esimesed 18 eluaastat märjamaal. Märjamaa Gümnaasiumi lõpetasin 2020. aastal. Kanditeerisin riigiteadustesse, sain sisse ja võtsin vaheaasta, et minna aega teenima, mille järgselt tulin Tartusse õppima. RSR-iga tutvusin esimest korda juba abituriendina, kui läksin riigiteadlaste õpingid varjutama, mulle tutvustati seda organisatsiooni, ning juba siis teadsin, et tahan liituda, et ennast arendada ja, et leida hea seltskond kellega aega veeta. Huvi rahvusvahelisse poliitikasse sündis koos laiema huviga ajaloo ja poliitika vastu, millest nüüd just rahvusvahelist suunda pean oma akadeemilistest huvidest kõige olulisemaks. Akadeemiliste huvide kõrvalt tegelen veel rahvatantsu, võrkpalli ja jõusaalis käimisega.

        karl

        Karl Lillmets

        Sündinud ja üles kasvanud Rakveres. Seal lõpetanud põhikooli ja lõpetanud
        humanitaarsuuna Rakvere Gümnaasiumis. Pärast kaitseväe teenistuse täitmist olen ma
        Tartu Ülikooli religiooniuuringute ja teoloogia tudeng. Hingelähedane on mulle olnud sport,
        ajalugu, erinevad maailma kultuurid ja usundid. Huvi ja tahtime rohkem teada välispoliitikast
        on mul olnud juba keskkooli algusest, kus osalesin mitmetel samateemalistel üritustel.
        Maailmas reisimine ja erinevate kultuuridega tutvumine on mulle teinud kindlaks, et tahan
        tegeleda teemaga mille peamine fookus langeks globaalpoliitikale. RSR-iga liitusin, sest siin
        on targad ja ilusad inimesed, ma saan tegeleda teemadega mis mulle meeldivad ja oma
        silmaringi avardada.

        p

        Richard Kask

        Päritolult pealinlane, kuid kõrgharidust tulin omandama Tartu. Kuna õpin ajaloo erialal ning huvitun geograafiast ja maailma usundeist, pean meelisteemadeks kõike, mis puudutab kaarte ja piire, sealhulgas ka kultuurilisi ning usulisi piirjooni, ning nende muutlikkust ajas. RSR-i sattusin otsides silmaringi tõeliselt avardavat ja muidu ägedat seltskonda, kelle paistab, et olen ka leidnud!

        Kui ma parasjagu millegi eelmainituga ei tegele, siis ilmselt loen, tantsin, olen teatris, mängin kitarri või harrastan mälumängu. Äkki isegi olen jooksmas.

        Shared from Lightroom mobile[3978]

        Ruth Sisask

        Olen mitmendat põlve Tartu neiu. Keskhariduse sain Tartu Jaan Poska Gümnaasiumis. Juba siis hakkas mulle meid ümbritsev maailm huvi pakkuma ning valisin ühiskonna- ja keskkonnateaduste suuna. Kolme aastaga huvi ei kustunud, vastupidi, see kasvas aina suuremaks. Nii leidsingi oma tee Tartu Ülikooli ja RSR-i, kus saan oma lemmikteemasid teistega jagada ning ülikooliaega vahvate inimestega veeta. Nädalavahetusi sisustan peamiselt fotograafia, kokkamise või vabas õhus sportimisega. 

         

        harald

        Harald Rainer Ainla

        Sündisin Tartus, kasvasin üles Tallinnas ja leidsin seejärel tee tagasi sünnilinna. Lõpetasin 2019. aastal Tallinna Prantsuse Lütseumi. Seejärel asusin Tartu Ülikoolis ajalugu õppima, pärast esimest tudengiaastat läbisin ajateenistuse ning tulin ka ülikooli juurde ringiga tagasi. Samamoodi olen naasnud huvi juurde ajaloo ja rahvusvaheliste suhete vastu. Väiksena lugesin entsüklopeediaid ja atlaseid, õppisin pähe kõik maailma riigid, pealinnad ja lipud. Hiljem hakkasin aina enam huvi tundma maailma toimimise ja maailmas toimuva, samuti keelte, kultuuri ja kultuuride ning geograafia vastu. Liitusin RSRiga, et tegeleda kõigi nende valdkondadega, teha lahedate inimestega lahedaid asju ning laiendada oma silmaringi. Vabal ajal tarbin ja loon kirjandust, mängin laua- ja mälumänge ja vaatan filme.

        IMG_0424

        Annamari Realo

        Olen sündinud Tartus, kuid enamuse oma elust olen elanud mujal. Keskhariduse omandasin Stratford Girls’ Grammar School’is Inglismaal ja enne seda elasin mõnda aega Hollandis. Nüüd olen pika ringiga koju tagasi jõudnud ja õpin Tartu Ülikoolis riigiteadusi. Tänu oma rahvusvahelisele taustale on maailma erinevate riikide ja kultuuride avastamine mulle alati suurt huvi ja põnevust pakkunud, ja nüüd lähenen sellele välispoliitika ja rahvusvaheliste suhete vaatenurgast. Sellest tekkis ka soov RSRiga liituda. Vabal ajal, kui just ei ole leidnud võimalust maailmas ringi reisida, naudin matkamist, lugemist ja kokkamist.

        242840708_592861835392023_3868668895579243959_n

        Astrid Kiili

        Ise olen elanud siin-seal, kuid juured on mul Virumaalt. Keskkooli lõpetasin reaalsuunal ning pärast seda tulin õppima Tartu Ülikooli elustiku kaitse erialal, kuna see mul juba mõnda aega mõtteis mõlkunud oli. Hoolimata minu näiliselt välispoliitikakaugest erialavalikust leian, et keskkonnakaitse ja maailmas toimuv on omavahel tugevalt seotud. Sellel põhjusel ja isiklikust huvist maailmas toimuva vastu tekkiski mul soov liituda RSR-iga.
        RSR pakub mulle võimalust laiendada oma silmaringi, suhelda teiste rahvusvahelisest poliitikast huvituvate inimestega ning teadustada poliitika ja teiste valdkondade omavahelist sõltuvust. Vabal ajal loen raamatuid igast kirjandusžanrist, teen pilti, kaon metsa ära ja käin trennis.

        etEesti