2005 Semestrid

    Sügissemester 2005

06.09

Cynthia Kaplan

“Russia in Comparision”        

13.09

Alexander Astrov

“Milleks meile riik ja välispoliitika”

27.09

Olaf Mertelsman

“Valimised Saksamaal”        

04.10

Lauri Mälksoo

“Rahvusvahelised suhted ja moraal”  

18.10

Eero Mikenberg

“Pihkva: meie nähtamatu naaber”   

25.10

Katri-Liis Lepik

“Talsinki”         

27.10

Avalik debatt „Kas Eestil on üks või mitut Hiina-poliitikat”

eksperdid Linnart Mäll ja Märt Läänemets

Riigikogu väliskomisjon: Enn Eesmaa

Riigikogu Hiina sõprusgrupp: Urmas Reinsalu

Riigikogu Tiibeti sõprusrühm: Andres Herkel

Riigikogu Taivani sõprusrühm: Tõnis Lukas

moderaator: Karmo Tüür 

01.11

Jaak Prozes

“Mari saaga”

08.11

Artur Laast

“Võõravihast Venemaal”    

15.11

Märt Läänemets

“Sõjalis-poliitilised jõujooned Aasia – Vaikse ookeani regioonis 21.sajandi algul” 

29.11

Andreas von Below

“German political foundations”   

06.12

Aimar Altosaar

“Rahvusvahelise koostöö mõjust Eesti parteipoliitikale”   

13.12

Avalik debatt „Välisuudis Eesti meedias”

Eesti Raadio: Hillar Nahkmann

Eesti Päevaleht: Kaivo Kopli

Delfi: Martin Helme

Molodjozh Estonii: Jevgenija Goranþa

Moderaator: Rein Toomla

Kevadsemester 2005

 

08.02

Riivo Sinijärv

“Raudtee ja transiit”      

15.02

Madis Kanarbik

„Põhjamaade ministrite Nõukogu”   

22.02

Heiko Pääbo

„USA sisejulgeolek”         

01.03

2004. a. parimaks välispoliitiliseks kirjutaja auhinna saaja Andrei Hvostov

“Välisuudis ja vandenõuteooriad”

08.03

Timothy Boylan

“Foreign Policy of US” 

15.03

Mikk Titma

“Venemaa 2005: siseprobleemid ja välisilm”    

22.03

Linnart Mäll

„Esindamata Rahvaste Organisatsioon” 

29.03

Avalik debatt parlamendiparteide esindajate osavõtul “Eesti Venemaa-poliitika”

Isamaaliit – Peeter Tulviste

Keskerakond – Küllo Arjakas

Rahvaliit – Toomas Alatalu

Reformierakond – Rein Lang

Res Publica – Marko Mihkelson

Sotsiaaldemokraadid – Jarno Laur

Moderaator – Rein Toomla

05.04

Erkki Bahhovski

“Välisuudis Eesti meedias”   

12.04

Andy Karjus

“Euroregioonid”    

26.04

Dmitri Lanko

“Venemaa impeeriumina: keskus-regioonide ja SRÜ suhete võrdlev analüüs”   

03.05

Hardo Aasmäe

“Globaalne vaesus: kui kaua see võib süveneda, enne kui terve süsteem üles ütleb?”     

10.05

Margus Kolga

„Eesti ESDP ja NATO vahel”     

17.05

Riigikogu väliskomisjoni väljasõidu istung „EU naabruspoliitika” Enn Eesmaa, Janno Reiljan, Mihhail Lotman, Sergei Ivanov

Eksperdid: Piret Ehin ja Viljar Veebel

Moderaator: Lauri Luht

etEesti